Dankzij een smartwatch hebben twee meiden in de nacht van vrijdag op zaterdag snel hulp kunnen krijgen na een ongeluk bij Rutten.
Het tweetal reed rond 03:30 uur met een scooter over het fietspad van de Lemsterweg. Door nog onbekende oorzaak gingen ze onderuit. Een harde val was het gevolg en de jonge dames raakten gewond. De Apple Watch, die één van hen droeg, reageerde en belde 112. Vervolgens was het even onduidelijk wat er precies was gebeurd dus werden de politie, ambulance en brandweer met spoed naar de locatie gestuurd.
Volgens de politie hadden de meiden allebei een helm op, waardoor het letsel relatief meeviel. Desalniettemin moest het tweetal met enig hoofdletsel naar het ziekenhuis. Het duo was aanspreekbaar, maar verkeerde volgens de politie onder invloed van alcohol. De brandweer verlichtte het fietspad zodat ambulancemedewerkers hun werk konden doen.
De Lemsterweg is niet verlicht en op het nachtelijke tijdstip komt er weinig verkeer langs. De twee meiden mogen van geluk spreken dat de Apple Watch zo goed reageerde, aldus de hulpverleners.