Bij het Berechja College op Urk is donderdagavond geprobeerd om brand te stichten. De politie doet onderzoek en zoekt getuigen.
Tussen 23:00 en 23:30 uur kwam er bij de hulpdiensten een melding binnen van een poging brandstichting bij het schoolgebouw aan de Waaiershoek. Op bewakingsbeelden is te zien dat een jongen een ruit vernielt en met een mogelijk brandbare vloeistof gooit. Hierna ontstaat een grote steekvlam, meldt de politie.
Toen de brandweer ter plaatse kwam was het vuur al gedoofd. Men heeft een nacontrole gedaan en de school geventileerd. Een gedeelte van de gevel en een paar ramen van het gebouw raakten flink beschadigd.
Dader op scooter gevlucht
Volgens de politie heeft een getuige gezien dat de dader wegvluchtte op een scooter die stond geparkeerd aan De Noord. Er is nog geen verdachte aangehouden.
Getuigen gezocht
De politie doet een oproep: Was jij op de avond van 19 maart in de omgeving van de Waaiershoek en heb je iets verdachts gezien? Of heb je andere informatie die kan helpen bij het onderzoek? Neem dan contact met ons op via 0900-8844.










