In de nacht van zaterdag op zondag heeft er in de Schoenerstraat in Emmeloord een kleine brand in een auto gewoed. De politie gaat uit van brandstichting.
Alerte getuigen ontdekten even voor 03:00 uur een beginnend brandje in de wielkast van een geparkeerde auto, belden 112 en waarschuwden omwonenden. Bij aankomst van de brandweer hadden buurtbewoners het brandje al geblust. De brandweer hoefde alleen een nacontrole te doen. De schade aan de auto bleef beperkt.
Aanmaakblokjes
Al snel bleek de oorzaak van de brand gevonden: Aanmaakblokjes. Deze werden rondom de auto gevonden. Het lijkt erop dat er een aanmaakblokje is aangestoken en op de autoband is neergelegd. Van de dader ontbreekt ieder spoor. De politie is een onderzoek gestart.
Tweede nacht op rij
Dit was de tweede verdachte autobrand binnen 24 uur tijd in Emmeloord. Zaterdag bij zonsopkomst gingen twee auto’s in vlammen op aan de Duizendknoopstraat. Ook hier was vermoedelijk sprake van brandstichting, aldus de politie.