A6 urenlang dicht na brandend speciaal transport

24 mei 2025 | Emmeloord

Op de A6 tussen de Muntweg en het knooppunt Emmeloord heeft zaterdagmiddag een vrachtwagen in brand gestaan. Hierbij kwam veel rook vrij. De berging die volgde was een flinke klus. Een gedeelte van de A6 is urenlang afgesloten geweest.

Het ging om een speciaal, begeleid transport van een dieplader die een grote graafmachine met rupsbanden vervoerde. De dieplader vloog rond 15:15 uur in brand na een klapband, aldus de brandweer. De chauffeur bleef ongedeerd en kon de vrachtwagencabine op tijd loskoppelen om een grotere brand te voorkomen. De brandweer rukte met meerdere voertuigen uit en wist de brand snel te blussen.

A6 bijna hele avond dicht
Het bergen van het zware transport heeft enkele uren geduurd. Met behulp van twee kranen en meerdere vrachtwagens konden de beschadigde dieplader en graafmachine worden afgevoerd. Dit was in de loop van de avond afgerond. Hierna is de snelweg schoongemaakt.

De A6 was tot ongeveer 22:00 uur afgesloten tussen de Muntweg en het knooppunt Emmeloord. Het verkeer vanuit het noorden richting Lelystad en de N50 werd omgeleid.

Gerelateerd nieuws